klasik yunanistan

Yunanistan Turu (Selanik-Kavala) Çanakkale Çıkışlı

Her hafta sonu Çanakkale kalkışlı 2 gün 1 gece Yunanistan Selanik ve Kavala Turu

Detaylı bilgi ve rezervasyon hattı 0545 868 1449 – ( Merkez, Biga ve Çan hareketli )

Roma İmparatorluğu ve Helen Uygarlığı’nın kültürüyle harmanlanmış bu ülke dinlendirir, yatıştırır, lezzetli yemekleriyle damağınızda iz bırakır. Mutfağın kralı hiç şüphesiz mezelerdir. Meze sunumları ve tadına doyum olmaz sohbetler de Yunanistan dendiğinde ilk aklımıza gelendir. Sirtakisiyle, sahiliyle, Yunan müzikleriyle, tarihi dokusuyla ve mimarisiyle cazibe merkezi olan Yunanistan tavernalarıyla da adından söz ettirir. Ayrıca deniz mahsullerinden yapılmış enfes yemeklerin tadına doyamayacaksınız. Eğlencenin dozunu hiç düşürmeden yemeğin hemen ardından sirtaki şovu yapabilirsiniz.

1.GÜN Akşam saat 23.30’da Cuma Pazarı Otoparkı,Sarıçay Yanı,Parion Otel Karşısında, saat 00.30’da Eceabat İskelesinde ve saat 01.30’da Gelibolu İskelesi önünden hareket ile Keşan üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru hareket ediyoruz.

2 .GÜN Sabah erken saatlerde Hrisanthidis tesisinde mola. Burada Yunan böreklerinin tadına bakabilirsiniz. Ardından Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası verip Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frape’ nin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği için mola. Ardından otelimize hareket ve Geceleme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

3.GÜN Sabah kahvaltısının ardından Kavala’ya hareket ediyoruz.1,5 saatlik yolculuğumuz ardından Kavala’ya ulaşıyoruz. Mehmet Ali Paşa Konağı, Su Kemerleri, Ag.Nicholas& Teodoro Kimissi Kiliseleri, Pangia, Liman, Kale göreceğimiz yerler arasında.Vereceğimiz öğle yemeği molası ve serbest zamanın ardından İskece’ye (Xanthi) hareket ediyoruz. Türklerin yoğun olarak yaşadığı bu güzel şehirde Osmanlı’dan kalma Saat Kulesi’nin yer aldığı meydan da kısa bir mola sonrası yolumuza devam ediyoruz. Yunanistan’ın meşhur bademli kurabiyesinin tadına baktıktan sonra İskeçe (Xanthi) den ayrılıyoruz. Türk köyleri içerisinden geçerek 30 dakikalık bir yolculuk ile varacağımız, Nufüsün % 40 ı Türklerden oluşan Gümülcine (Komotini) şehrinde Türk çarşısı, özgürlük meydanı, yeni camii ve 2. Abdülhamit döneminde yapılan saat kulesini gördükten sonra son olarak uğrayacağımız Alexandrapoli (Dedeağaç)‘a varış. Kentin en işlek caddesi ‘’Dimokratias’’ da alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası sahilde buluşup gümrüğe hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Çanakkale’ye yola çıkıyoruz ve akşam saatlerinde Çanakkale’de oluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
  • Lüks,D Belgeli,Turizm Araçları ile Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Araç İçi Yiyecek ve İçecek İkramı
  • 1 Gece 3* ve Üzeri Otelde Oda Kahvaltı Konaklama

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.