Romanya – Transilvanya Turu ( 1 Gece konaklamalı )

1 GÜN :Çanakkale-Keşan-Edirne-Hamzabeyli Sınır Kapısı

Akşam saat 21.30’da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önü, saat 22.30’da Eceabat İskelesinde ve saat 23.30’da Gelibolu İskelesi önünden hareket ile Keşan üzerinden Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2  saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Bulgaristan sınırından geçerek, Bükreş’e doğru yolculuğumuz devam ediyor. Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ve Granikos Turizm ikramları eşliğinde devam ediyoruz.

2 GÜN :Bükreş – Sinaia-Peleş Sarayı – Bran –Kont Drakula Şatosu- Brasov – Bükreş

Sabah erken saatlerde Bükreş’e varıyoruz. Kahvaltı için vereceğimiz serbest zamanın ardından Transilvanya şatolar turumuza başlıyoruz.

Muthiş doğal ve tarihi güzellikleri için de barındıran turumuza ilk olarak Sinaia’da Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Kalesi ve Şatosu ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad’ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerde alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından gecelemeyi yapacağımız Bükreş’e doğru hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

***Dileyen misafirlerimiz akşam, yemekli, müzikli Otantik Romen Gecesine Katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Rehber Yönlendirme Yapıyor Serbest Olarak Alınıyor.

Öğle Yemeği: Bran’da kasaba merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Rehber Tavsiyesi: Horoz Çorbası , Makara Tatlısı

Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Romen Gecesi.

Rehber Tavsiyesi: Tokitura(Et yemeği) , Mititei(Sulu Köfte) , Krep Suzet Tatlısı.

Konaklama: Hotel Grand Rin 4* v.b – Bükreş

Para Birimleri : Romanya – Lei  ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei )

Rota: Eceabat-Edirne-Bükreş(626km) – Sinaia (127 km ) , Sinaia – Bran (50 km) , Bran – Braşov (27 km ) , Braşov – Bükreş (171 km)

3 GÜN : Bükreş-Edirne-Çanakkale

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Bükreş şehir turumuza başlıyoruz.

BÜKREŞ, Tuna Nehri’nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir.

Doğu’nun Paris’i(Küçük Paris) Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi, Milli Tiyatro ve   Çavuşesku tarafından yaptırılan Halk Evi; (dünyadaki 2. büyük binadır ve bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur), sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi görülecek yerler arasındadır.

Tur bitimiyle birlikte şehir merkezinde verilecek olana serbest zamanın ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Akşam saatlerinde Hamzabeyli Hudut kapısına ulaşıyoruz. Free shop’ta alış veriş için kısa bir mola veriyoruz. Burada, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz ,yol üzerinde gerekli molaları verdikten sonra misafirlerimizi alındıkları buluşma noktalarına bırakıp turumuzu bitiriyoruz.Gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz.

Kişi Başı : 65 euro

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.