klasik yunanistan

İstanbul Çıkışlı Yunanistan (Selanik-Kavala) Turu – 2 Gün 1 Gece

İstanbul’dan 10 ve üzeri kişi sayısına sahip gruplara özel 2 Gün 1 Gece Selanik ve Kavala turu düzenliyoruz. Okul, dernek, topluluk vb tüm gruplara özel KISA YUNANİSTAN Turu..!

Uzun yıllardan beri Selanik ve Kavala bölgesinde tur yapan uzman gezi rehberlerimiz eşliğinde her gün özel bir gezi düzenleyebiliriz.

 

Roma İmparatorluğu ve Helen Uygarlığı’nın kültürüyle harmanlanmış bu ülke dinlendirir, yatıştırır, lezzetli yemekleriyle damağınızda iz bırakır. Mutfağın kralı hiç şüphesiz mezelerdir. Meze sunumları ve tadına doyum olmaz sohbetler de Yunanistan dendiğinde ilk aklımıza gelendir. Sirtakisiyle, sahiliyle, Yunan müzikleriyle, tarihi dokusuyla ve mimarisiyle cazibe merkezi olan Yunanistan tavernalarıyla da adından söz ettirir. Ayrıca deniz mahsullerinden yapılmış enfes yemeklerin tadına doyamayacaksınız. Eğlencenin dozunu hiç düşürmeden yemeğin hemen ardından sirtaki şovu yapabilirsiniz.

1 GÜN : İstanbul – Keşan – İpsala

Rezervasyon esnasında belirlenecek buluşma noktalarından hareket ile Keşan üzerinden İpsala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2  saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru hareket ediyoruz.

2 GÜN : Selanik (Thessaloniki)

Sabah erken saatlerde dinlenme tesisinde mola. Burada Yunan böreklerinin tadına bakabilirsiniz. Ardından Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası verip Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frape’ nin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği için mola. Ardından otelimize hareket ve Gecelememiz otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz müzikli Yunan gecesine katılabilirler.

3 GÜN : Selanik (Thessaloniki), Kavala, İskece (Xanthi), Gümülcine (Komotini), Dedeağaç(Alexandroupoli), İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Kavala’ya hareket ediyoruz.1,5 saatlik yolculuğumuz ardından Kavala’ya  ulaşıyoruz.

Mehmet Ali Paşa Konağı, Su Kemerleri, Ag.Nicholas& Teodoro Kimissi Kiliseleri, Pangia, Liman, Kale göreceğimiz yerler arasında.Vereceğimiz öğle yemeği molası ve serbest zamanın ardından  İskece’ye (Xanthi) hareket ediyoruz. Türklerin yoğun olarak yaşadığı bu güzel şehirde Osmanlı’dan kalma Saat Kulesi’nin yer aldığı meydan da kısa bir mola sonrası yolumuza devam ediyoruz. Yunanistan’ın meşhur bademli kurabiyesinin tadına baktıktan sonra İskeçe (Xanthi) den ayrılıyoruz.

Türk köyleri içerisinden geçerek 30 dakikalık bir yolculuk ile varacağımız, Nufüsün % 40 ı Türklerden oluşan Gümülcine (Komotini) şehrinde Türk çarşısı, özgürlük meydanı, yeni camii ve 2. Abdülhamit döneminde yapılan saat kulesini gördükten sonra son olarak uğrayacağımız Alexandrapoli (Dedeağaç)‘a varış. Kentin en işlek caddesi ‘’Dimokratias’’ da alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası sahilde buluşup gümrüğe hareket ediyoruz.

Gümrük işlemlerinden sonra İstanbul’a yola çıkıyoruz ve akşam saatlerinde İstanbul’da oluyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.