midilli adası

Günübirlik Midilli Turu

Ayvalık ile Midilli arasında yaz aylarında belirli günlerde feribot seferleri düzenleniyor. Şuan için aktif olarak faaliyet gösteren firmalar TURYOL, Jale Tur ve Jalem Tur.
Turyol Travel ve Jale Tur uzun sürelerden beri feribot seferleri yapmakta olan tecrübeli firmalar, Jalem Tur ise yeni ve farklı bir hizmet ile piyasaya giriş yaptı. Turyol ve Jale turun seferleri yaklaşık 90 dakika civarı sürmekte, Jalem Tur ise hızlı katamaran ile 35-40 dakika arasında adaya varıyor. Firmalar arasında fiyat farkı yok denecek kadar az..
Midilli adası feribot biletinizi firmaların websitelerinden Online olarak alabilirsiniz. Adaya geçerken Yeşil pasaport sahipleri vizesiz geçebiliyor, hususi pasaport sahipleri ise Schengen veya Kapıda vize uygulamasından yararlanabilirler. Vize uygulamaları hakkında detaylı ve güncel bilgileri firmalardan alabilirsiniz.

Midilli adası konaklama

Adada faaliyet gösteren otel,pansiyon vb. işletmeler “Booking.com” ile anlaşmak yerine Midilli ve Ayvalık’ta hizmet veren yerel acentalar ile çalışmaktadır. Turyol, Jale ve Jalem Tur size bu konularda yardımcı olup, sizler için düşük komisyonlar ile otel rezervasyonu yapabilirler.

Midilli adası içi ulaşım

Eğer fazla para harcamadan gezmek istiyorsanız ada içindeki toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Yada para konusunda sıkıntım yok diyorsanız. Midilli adasında faaliyet gösteren “Lesvorama.gr” adresli siteden online olarak araba kiralayabilirsiniz. Araba kiralamak daha mantıklı! T.C ehliyetleri adada geçerli.

Midilli adası görülmesi-gezilmesi gereken yerler
Mytilene, Ermou Caddesi,Agios Therapon Kilisesi, Yeni Camii, Midilli Kalesi, Papados, Plomari, Aghios Isidoros Plajı, Vatera, Agiasos Köyü, Kalloni, Skala Kalloni, Molivos, Petra, Eresos, Skala Ersou


 

Öncelikle saat 08.00 de Ayvalık’ta buluşuyoruz, gümrük işlemlerini hallettikten sonra 09.00 da kalkan feribotumuzla Midilli’ye hareket ediyoruz. Ayvalık koyları, deniz fenerleri ve güzelim adaları mavi ufukta yavaş yavaş uzaklaşırken, Ege Denizinin kucağında ilerliyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı’na varıyoruz. Midilli bizi görkemli bir siluetle karşılıyor…

Gümrük işlemlerinden sonra rehberimiz ile birlikte İlk durağımız Mandamados köyü ve manastırı oluyor.Ortodoks alemi için çok özel bir yeri olan Baş melek Taksiarhis Manastır ve kilisesi sadece Hıristiyanlar için değil,tüm inananlar için mucizeler yaratmış yüz yıllarca..Burada dua dilek ve adaklarımızı sunarak daha iyi yarınlar diliyoruz ve ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada meşhur ballı yoğurt ve lokma tatlısının tadına bakıyoruz.

İkinci durağımız ise belki de adanın en güzel kenti olan MOLYVOS.. Görkemli Ortaçağ Kalesinden kenti seyrediyoruz. Dik bir yamaca yayılan rengârenk evleri, göz kamaştıran balıkçı limanı ve kristal berraklığındaki sularıyla Molyvos’u geziyoruz. Rehberimiz eşliğinde Arnavut kaldırımlarında yürüyüş, alışveriş veya muhteşem Ege manzaralı restoranlarda uzo, kalamar ya da kurutulmuş ahtapot, kızarmış kabak çiçeğinin tadına bakmayı ihmal etmiyoruz. Emin olun, dünyanın başka hiçbir yerinde daha güzelini bulamazsınız… Dönüş yolunda Petra ve Petranın tam tepesindeki bu muhteşem Manastır bizi karşılıyor.Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır…Adanın orta bölgesi Kaloni,ilk Osmanlı yerleşim birimi Arisvi ve Kuş Cenneti Tuzla Bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz.. Vakit elverirse hareket saatine kadar serbest zaman geçiriyoruz.Gümrük işlemlerinden sonra 18:00 da Ayvalık’ a dönüyor bu mükemmel seyahatimizi sonlandırıyoruz. Bir güzel turda daha buluşma dileğiyle mutlu günler dileriz..

ONLİNE MİDİLLİ FERİBOT bileti: http://www.feribot.net/feribot/?partnerid=MjE4

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

 • Ayvalık Midilli Ayvalık feribot ücreti
 • Otobüs ve rehber eşliğinde programda yer alan turlar
 • Yunanistan ve Türkiye liman vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;

 • Çıkış fonu ( 15 TL gümrük çıkışında ödenebilir)
 • Öğle yemeği (isteğe bağlı)
 • İçecekler
 • Şahsi harcamalar

NOT : Rehber uygun gördüğünde programda değişiklik yapabilir.Pasaportunda K.K.T.C Giriş-Çıkış damgası olan Türk Pasaportları Midilli Adasına giriş yapamamaktadır sorumluluk yolcuya aittir.

Önemli Notlar:

 1. 12 yaş üzeri çocuk tam olarak ücretlendirilir.
 2. Gidiş dönüş bileti aynı gün için geçerlidir.
 3. Kış sezonunda sefer saati ve tarihi, yolcu durumu ve hava şartlarına göre değişiklik göstermektedir.
 4. 15TL olan yurtdışı çıkış fonunu yatırmanız gerekmektedir.
 5. Pasaportunuzda Kıbrıs giriş – çıkış damgasının bulunmaması gerekmektedir.
 6. Yolcuların gemi hareket saatinden 15 dakika önce limanda hazır bulunmaları gerekmektedir.
 7. Hareket saatinde bilet ( hareket saatinden 30 dk önce) iptal edilemez geri para ödemesi yapılmaz.Hareket saatinden 1.5 saat önce bilet iptalinde bilet parasının %50 si geri ödenir.Yolcunun gemi hareket saatinde gemi içerisinde bulunmaması ve benzeri durumlardan gemiyi kaçırması durumunda bilet ücreti geri iade edilmez.
 8. Kötü hava şartları ( Liman başkanlığının izin vermemesi ) veya aniden meydana gelebilecek mekanik veya teknik arızalardan dolayı seferlerin rtelenmesinden Şirketimiz sorumlu değildir.Bu durumda yolcularımız hareket eden bir diğer gemiye aktarılır veya biletleri başka bir sefere ertelenir veya bilet ücreti yolcuya geri iade edilir.
 9. Gemi hareket saatinde gecikme olabilir Liman içerisindeki ve Liman Başkanlığındaki yoğunluğa göre.

Kolaylaştırılmış Vize ( Kapı Vizesi) Uygulaması

Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarına Midilli adasına kolaykapıda vize geçiş yapabilmek adına “Kapıda Vize” uygulaması devam etmektedir. Turyol, Jale veya Jalem Turu tercih edecek yolcular acentalarına adaya geçiş tarihlerinden en az 3 gün önceden aşağıda belirteceğim gerekli evrakları gönderip, gerekli prosedürler için yardımcı olmaları gerekmektedir.

 1. Pasaportun fotoğraflı olan sayfasının fotokopisi ( Pasaportunuz en az 3 ay geçerlilik süre olmalıdır.)
 2. 1 adet vesikalık renkli fotoğraf (biometrik fotoğraf zorunlu değil)
 3. Nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisi
 4. Midilli adası Çift Yön (Gidiş-Geliş) feribot biletiniz
 5. Midilli adasında kalacağınız otelden aldığınız onay (konfirme belgesi)
 6. Telefon numaranız, ikametgah bilginiz ve Mesleğiniz

Yukarıdaki evraklar ile birlikte 55 € olan Kapıda Vize bedelini yollamanız gereklidir. Adaya geçicek tüm yolcular için yaş fark etmeksizin tüm evraklar gereklidir. 0-12 yaş için vize bedeli 20 €’dur. Vize başvurusu yunan makamları tarafından red edilirse geri iade yapılmamaktadır. Birde önemli bir not! Pasaportunuzda K.K.T.C damgası var ise Midilli adası veya herhangi bir adaya geçme şansınız maalesef yoktur.

midilli adası, midilli feribot, ayvalık midilli feribot seferleri, ayvalık midilli feribot, ayvalık midilli günübirlik turlar, midilli feribot seferleri, ayvalık midilli, midilli turları, ayvalık midilli feribot saatleri, ayvalık-midilli feribot seferleri, midilli adasına nasıl gidilir, ayvalik midilli feribot, ayvalıktan yunan adaları, ayvalik midilli, midilli ayvalık feribot seferleri, midilli adası feribot, ayvalık feribot, midilli tur, ayvalık midilli feribot kaç saat, ayvalık midilli feribot seferleri, ayvalık midilli feribot saatleri, sakız adası, yunanistan vizesi,ayvalık yunanistan feribot, midilli adası, midilli turları

2 thoughts on “Günübirlik Midilli Turu”

 1. Yıldız Baykuş

  En kolay ve ucuz olan Yurtdışı tatili ararken bu içeriği buldum, çok açıklıyıcı ve net bilgiler veriyor. Burda önerilen firmaların 3 ile iletişim kurup kararımı Turyol’dan yana kullanıp 2 gün 1 gece midilli gezisine katıldım. Herşey güzeldi, ada çok güzel, rehberler bilgiliydi. Bu güzel gezi için Turyol’a Teşekkürler ..

 2. Midilli adası tatili üzerine araştırma yaparken bu siteye rastladım, sitede bulunan telefon numarasından iletişim kurup serhat beyden detaylı bilgi aldım. Bize midilli adası ulaşımı ve otel konaklama konusunda detaylı bilgi verip bizim adımıza feribot,tur ve otel rezervasyonları yaparak bizi büyük bir yükten kurtardı. Kendisine bu güzel bilgiler ve yardımları için teşekkür ederim, ayrıca herkesin Midilli’ye geçip görmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.