Kapadokya Balon Turu

kapadokya balon turu

Rüzgarın uçuş günündeki hızına bağlı olarak, kalkış alanı merkez olmak üzere 10 km çapına varan mesafelerde uçuş yaparız. Uçuş yüksekliği peri bacalarına dokunacakmış gibi hissedeceğiniz bir mesafede olabilir, kendinizi kuş kadar özgür hissedebileceğiniz bulutlar arasında bir mesafede. Bu uçuşlar boyunca Kapadokya’nın eşi bulunmaz manzarasını doya doya seyredebilirsiniz. Her şeyden önemlisi Türk Hava Kurumunun öğretmen pilotlarıyla uçmak ayrıcalık ve eşi bulunmaz bir deneyimdir. Yolcular hava ve uçuş koşullarına uygun giyinmelidir. Sabahları havanın serin olacağı unutulmamalı ve sepet içerisinde rahat hareket edebileceği düz ayakkabılar giyilmelidir.

STANDART UÇUŞ;
Sabah güneş doğmadan önce misafirlerimizi kaldıkları otellerden araçlarımız ile alarak balon kalkış alanına getiririz. Siz ikramımız olan küçük aperatiflerimizle ağzınızı tatlandırıp, çayınızı veya kahvenizi yudumlarken biz balonlarımızı emniyetli bir şekilde hazırlıyoruz. Hazırlıklarımız tamamlanınca yolcularımız balon sepetindeki yerlerini alırlar ve pilotumuzun emniyet brifinginden sonra balonlarımız havalanır. Güneşin doğumu ile birlikte bölgenin bütün güzellikleri kah dokunacakmış gibi kah kuşbakışı ayaklarınızın altındadır artık. Bu uçuşumuzun süresi hava şartları uygun olduğu takdirde ortalama 60 dakika sürmektedir. Uçuşumuz tamamlanınca uygun bir alana yer ekibimizin yardımıyla inişimizi gerçekleştiririz. İniş alanında yaptığımız küçük bir kutlama partisi ile hatıra olarak saklayacağınız uçuş sertifikalarınız sizlere takdim edilir. Daha sonra tüm yolcularımız kaldıkları otellere geri bırakılırlar. Otelden alınıp otele geri bırakılmanız ortalama 2 saat sürmektedir.

UZUN UÇUŞ;
Bu uçuş standart uçuştan biraz farklıdır. Kalkış alanımız hava durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Böylece hem uçuş güzergahı mümkün olduğunca uzun tutulur hem de Kapadokya bölgesinin tüm güzellikleri gözlerinizin önüne serilir. Sabah güneş doğmadan önce misafirlerimizi kaldıkları otellerden araçlarımız ile alarak balon kalkış alanına getiririz. Siz ikramımız olan küçük aperatiflerimizle ağzınızı tatlandırıp, çayınızı veya kahvenizi yudumlarken biz balonlarımızı emniyetli bir şekilde hazırlıyoruz. Hazırlıklarımız tamamlanınca yolcularımız balon sepetindeki yerlerini alırlar ve pilotumuzun emniyet brifinginden sonra balonlarımız havalanır. Güneşin doğumu ile birlikte bölgenin bütün güzellikleri kah dokunacakmış gibi kah kuşbakışı ayaklarınızın altındadır artık. Bu uçuşumuzun süresi hava şartları uygun olduğu takdirde ortalama 90 dakika ila 120 dakika arasında sürmektedir. Uçuşumuz tamamlanınca uygun bir alana yer ekibimizin yardımıyla inişimizi gerçekleştiririz. İniş alanında yaptığımız küçük bir kutlama partisi ile hatıra olarak saklayacağınız uçuş sertifikalarınız sizlere takdim edilir. Daha sonra tüm yolcularımız kaldıkları otellere geri bırakılırlar. . Otelden alınıp otele geri bırakılmanız ortalama 3 saat sürmektedir.

ÖZEL UÇUŞ;
Bu uçuş standart ve uzun uçuşa göre farklılık göstermektedir. Kişisel isteklerinize göre uçuş tarzınız şekillendirilir. Sepetin içinde sizden veya grubunuzdan başka kimse olmayacaktır. Uçuş süresi hava durumunun elverdiği ölçüde sizin arzularınız doğrultusunda tutulur. Özel günleriniz için keyifli uçuşlar planlayabilirsiniz.

Kişi Başı Balon Uçuş Ücreti : 150 € Uçuş süresi 60 dakika ile 75 dakika arasında değişmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

  • Uçuşlarımız hava şartlarına bağlı olarak her sabah gün doğuşundadır.
  • Uçuş öncesi konaklama noktanızdan alınış ve uçuş sonrası bırakılış.
  • Uçuş öncesi ikramlar.
  • Turumuza katılırken rahat kıyafetler giyininiz.
  • Uçuş sonunda imzalı uçuş sertifikası ve uçuş sonunda kutlama.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;

  • Kişisel tüm harcamalar.
  • Bahşişler

İnternet sitemizde bulunan turlar dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.
Acentamızın turlarına katılmak isteyen misafirler sitemizin en alt kısmında yazan uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Yazar hakkında

Serhat Ozcelik

Soru sor

2.771 kez görüntülendi