Bozcaada’da Yemekler Nerede Yenilir?

Bozcaada tarihi eserleri olan ve ülkemizin en çok turistik ziyareti edilen yeridir. Turistlerin ve ada halkının da birlikte vakit geçirdiği yerdir. Ada’da en çok çay bahçeleri önem taşımaktadır. Çay, adaçayları ve Türk kahvesi içilmektedir.

Kahvaltı Çeşitleri 

Adanın bazı mekânların da ise kahvaltı sunuluyor ve kahvaltıda tos, tavuk döner, et döner, gözlemeler, menemen yemekleri gibi yemeklerde sunulmaktadır. Ancak bunların yanı sıra adanın hemen hemen her mekanlarında biralarda bulunuyor. Çay ve adaçayının fiyatları 1,5 TL ve 2 TL arasında, kahve çeşitleri 5-8 TL arasında, Menemen 9-13 TL Bira çeşitleri ise 10-25 TL arasında fiyatları olmaktadır. Ancak adada kaldığınız konaklama yerlerinde zaten bu kahvaltı verilmektedir. Bundan dolayı kaldığınız yerlerde, kahvaltılar sunuluyor. Ancak kaldığınız yerlerde kahvaltı yapmak istemezseniz, özel mekanlarda veya kafelerde de kahvaltı yapma imkanlarınız bulunmaktadır. Bu kahvaltılarda ise otlardan yapılan omletler, börekler, üzümler, reçeller de bulunmaktadır. Evinizde ki sıcak ortamı aratmayacak tarza kafelerde istediğiniz gibi kahvaltı veya yemeklerinizi yeme şansınız da vardır. Kahvaltı fiyatları ise genellikle 10-30 TL arasında değişikliler göstermekte olup, otlu omlet fiyatı da 15 TL olmaktadır. 

Öğle Yemekleri 

Kahvaltıdan sonra Öğle yemeklerinde ise insanlar genel olarak restoranları tercih etmektedir. Bundan dolayı plajdan çıkan insanlar yemek için restoranlara giderek yemek yiyorlar. Adanın restoranlarında ise her türlü mezeler mevcut olup, deniz ürünleriyle ilgili her türlü yemekleri de bulabilirsiniz. Deniz yemekleri dışında yemek isterseniz de köfte, börek, gözleme veya mantı tarzında yemekler de yiyebilirsiniz. Öğle yemeklerini hızlı bir şekilde hazırlanmasını için ve hızlı bir şekilde yemek isterseniz de adanın merkezinde olan ev yemeklerini, pide, lahmacun, döner çeşitleri, ekmek arası balık dürümü veya köfte ekmek gibi yemekler yiyebilirsiniz. Ortalama olarak ise pidenin fiyatı 15-25 TL, Köfte ızgaranın fiyatı 25-30 TL, Kebap çeşitleri 10-35 TL ve kuru fasulye yemeğinin ise 10 TL aralıklarında fiyatları bulunmaktadır.

Akşam Yemekleri 

İnsanlar akşam yemeklerini yemek için ise kafe gibi yerlerde yemek yemiyorlar. Bundan dolayı adanın merkezinde olan meyhane tarzında olan restoranları daha çok tercih ediyorlar. Adada istediğiniz türden yemekleri her an bulabilirsiniz ve ailenizle de beraber oturup uzunca yemek yiyebileceğiniz veya sohbet edebileceğiniz de yerler de bulunuyor. Genel olarak ise akşam yemeklerinin nerede yenildiği önemli olmaktadır. Temmuz- Ağustos ayları en kalabalık olan aylar olup ve bayramlarda da çok kalabalık bir ada görebilirsiniz. Bu dönemlerde geleceğiniz zaman ise önceden hem konaklama yerinizi hem de restoran rezervasyonlarınızı yaptırmanız da fayda vardır. Rezervasyonsuz geldiğiniz takdirde ise her yerde sorunlarla karşılaşmanız da mümkün olacaktır. Bozcaada genel olarak ege mutfağına sahip olan ve en lezzetli yemekleri de sizlere sunmaktadır. 

Bozcaada’da Yemekler Nerede Yenilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön