Bozcaada Konaklama Yerleri

Bozcaada’da Konaklama

Bozcaada genel olarak tarihi alanlara sahip olan ve gelişmiş kültürü sayesinde her zaman dikkat çekmektedir. Ancak bu adada konaklamak isteyenler büyük bir otel veya tatil köyleri gibi durumlarla karşılaşamayacaktır. Çünkü bu adada her zaman doğal mekânlar, daha samimi olan konaklar bulunuyor. Son zamanlarda ise adada yaşayan insanların sayesinde yeni konaklama merkezleri ve eğlenmek için yeni mekânlarda açılıyor. Kişiden kişiye değişen bu mekânlar, her bütçeye uygun olarak tasarlanmıştır. Bozcaada da genel olarak toplam 2500- 3000 arasında yatak kapasitesi bulunmaktadır. En son alınan bilgiye göre ise geçen yılın temmuz ve ağustos aylarında kalacak yer sıkıntısı olduğu bildirilmiştir. Bundan dolayı adaya gitme gibi düşünceleriniz varsa, gitmeden önce muhakkak rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. 

Bozcaada Otel Hizmetleri

Konaklama yapan kişilere, özel olarak odalarına kahvaltı servisi imkânlarını da tanımaktadır. Kahvaltılarda mekân sahiplerinin bahçelerinde özel olarak yetiştirilen, sofralık zeytinleri meyve sebze çeşitleri, reçeller veya pekmez gibi ev yapımı yiyecekler sizlere sunuluyor. Ancak bu adada konaklamak kısıtlı olduğundan diğer adalara göre konaklama ücretleri yüksek olmaktadır. Hem ada olması nedeniyle hem de verilen hizmetlerin karşılığını almaktadırlar. Bozcaada’ya gittiğinizde öncelikle nerede kalmak istediğinize karar vermeniz gereklidir. Adada kalmak isteyenlerin konaklama durumları iki guruba ayrılarak yapılmaktadır. Merkez konaklama ve merkez dışı konaklama olmaktadır. 

Bozcaada Merkez Konaklama

Bozcaada geçmişten günümüze kadar tarihe eserleriyle dikkat çektiren, mutfağıyla da lezzetleri sunan bir ada olmaktadır. Adada kalmak istediğinizde merkez konaklama ve merkez dışı konaklama tercihleri vardır. Bu tercihler ise sadece sizlere özel olarak verilmektedir. Merkez konaklamada kalmak isterseniz, denize sıfır küçük bir kasaba içerisinde kalacaksınız. Bu kasabada kalmak istediğinizde gideceğiniz her yere veya eğlenmek istediğiniz de dışarıya çıkıp her yere yürüme mesafesinde olacak şekilde gidebilirsiniz. Kasabada mahalle olarak da ikiye ayrılmaktadır. Rum Mahallesi ve Türk Mahallesi olarak ayrılmaktadır. Rum mahallesinde genel olarak eğlence mekânlarının bulunduğu yerler, şarapların olduğu, tarihi binaların, eski evlerden yeni dekorasyonla yapılmış konuk evleri, küçük oteller veya pansiyonlar bulunmaktadır. Bu otellerde veya pansiyonlarda ise özel odaya servisler bulunmuyor. Kapı önlerinde konulmuş olan masalarda hizmet verilmekte olup veya trafiğe kapalı alanlarda sizlere kahvaltı servisi sunuluyor.

Merkez Dışı Konaklama

Adanın içerisine konaklamak için yer bulamadıysanız veya ada içinde olan konaklamalar sizlere yüksek fiyatlı geldiyse merkez dışı konaklama daha mantıklı olmaktadır. Aracınız varsa merkez dışı konaklama sistemi sizin için daha iyi olacaktır. Yoksa eğer minibüsler aracılığıyla da merkeze gelme şansınız da bulunmaktadır. Ancak minibüsler ise merkeze her saat gelmemektedir. Belli saatler arasında merkeze gelmektedir. Aracınız varsa çok daha rahat bir tatil geçireceğinizi umut ediyoruz.

Konaklama Fiyatları 

Bozcaada otellerinin veya pansiyonlarını merkez içerisine veya merkez dışı konaklamalara göre fiyatlarda değişiklik gösterilmektedir. Ancak ortalama olarak otellerde 300 TL konaklama ücreti olup, pansiyonlarda ise ortalama 250 TL konaklama ücretleri mevcuttur.

Bozcaada Konaklama Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön