Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sehitlikturugen/public_html/wp-content/plugins/divi-builder/includes/builder/functions.php on line 5079
Lavanta Tarlaları, Salda Gölü & Pamukkale Turu - Çanakkale Çıkışlı - Çanakkale Turizm Rehberi

Lavanta Tarlaları, Salda Gölü & Pamukkale Turu – Çanakkale Çıkışlı

Gece 22.30’da Çanakkale Cumhuriyet meydanında buluşma ve 23:00’de hareket ediyoruz.

1.Gün: Keçiborlu – Kuyucak Köyü – Lavanta Tarlaları – Burdur – Arkeoloji Müzesi – Burdur Gölü – Salda Gölü – Denizli

Sabah saatlerinde Türkiye’nin lavanta üretiminin nerdeyse tamamını karşılayan mis kokulu Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyü ‘ne doğru yola çıkıyoruz. Vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Kuyucak köyüne yaklaşırken mor renkli lavanta tarlaları bizi karşılıyor. Yol boyunca sağlı sollu tepelere kadar uzayan lavanta tarlaları muhteşem bir görsel şölen sunacak. Fotoğraf açısından da zengin imkan sunan Kuyucak köyü ve lavanta tarlalarında geziyor, köy halkı ile kaynaşarak, köy kahvesinde çay molası veriyoruz. Günün en keyifli saatlerini lavanta kokulu köyde geçirdikten sonra Burdur şehir merkezine geliyor ve öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Hacılar höyüğü, Sagalassos, Kbyra gibi antik kentlerden muhteşem eserlerin olduğu ülkemizin ender ödüllü müzelerinden biri olan Burdur Arkeoloji Müzesini gezdikten sonra Burdur Gölü manzarası eşliğinde Yeşilova’ ya doğru devam ediyoruz. Göller bölgesindeki irili ufaklı birçok gölü görerek Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölüne ulaşıyoruz. İçeriğindeki mineral yapısıyla Mars görünümlü tabana sahip Türkiye’nin en derin tatlı su gölü olan Salda’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: Pamukkale – Hierapolis Antik Kenti – Travertenler – Kızılsu
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Denizli’yi yükseklerden görmek için otelimizden ayrılıyoruz. Merkezden 1400 mt yüksekliğe yeni kurulmuş olan teleferik sistemiyle Bağbaşı Yaylası’na çıkıyoruz. Yayla havasının tadını çıkararak çaylarımızı yudumlayıp, yapacağımız kısa yürüyüş sonrasında sonra Türkiye’mizin beyaz cenneti Pamukkale’de Hierapolis Antik Kenti (Nekropol, Domitian Kapısı, Sütunlu Cadde, Karbondioksit Havuzu, Cin Deliği, Tiyatro) Travertenler, Karahayıt Köyü, Pamukkale Köyü’nü gezdikten sonrasında ise hemen yakınında bulunan ve suyunun çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmış, Kızılsu’yu ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ardından ve gezilerimizin ardında öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından ülkemizin tekstil üretiminde önemli bir yere sahip olan Denizli’den ayrılmadan bir tekstil fabrikasında alışveriş imkanı veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın sonrasında Kaklık kasabası sınırlarında bulunan küçük Pamukkale ya da Mağara Pamukkale olarak adlandırılan içerisinde sarkıt, dikit ve travertenler yer alan mağara içinde hissedilen ağır kükürt kokusunun bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinen Kaklık mağarasını ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Çanakkale geri dönüş yoluna geçiyoruz.

İnternet sitemizde bulunan turlar dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.
Acentamızın turlarına katılmak isteyen misafirler sitemizin en alt kısmında yazan uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: strong>5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Yazar hakkında

Serhat Ozcelik

Soru sor

820 kez görüntülendi