Çanakkale Şehitlikleri Nasıl Gidilir ? Nerede ? Yol Tarifi

yol tarifi

İstanbul’dan Ulaşım

Tem otoyolunun Kınalı çıkışı kullanarak Tekirdağ, Malkara, Keşan üzerinden önce Gelibolu daha sonra şehitliklerin merkezinde yer alan Eceabat’a varıyoruz. Bu yolculuk yaklaşık 330 km civarı mesafe toplamaktadır. Çanakkale Şehitliği olarak tüm dünyanın benliğine yer edinmiş olan 4 ayaklı yarımadanın en büyük anıtı olan “Çanakkale Şehitleri Abidesi” yarımadanın en uç noktasında yer almaktadır. Eceabat – Kilitbahir yolunu kullanıp, bu yolun sonunda yer alan Şehitler Abidesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca bölgede birçok şehitlik yer almaktadır.

İzmir’den Ulaşım

(D550) [E87] olarak yol güzergah haritalarında adlandırılan yolu kullanarak Çanakkale’nin merkezine ulaşabilirsiniz. Şehitliklerimizin bulunduğu tarihi yarımada ise Çanakkale merkezin tam karşında yer almaktadır. Çanakkale-Kilitbahir veya Çanakkale-Eceabat arası hizmet veren GESTAŞ deniz ulaşım firmasına ait feribotları kullanarak yarımadaya geçiş yapabilirsiniz.

Bursa’dan Ulaşım

D200/E90 olarak yol güzergah haritalarında adlandırılan yolu kullanarak Çanakkale’nin merkezine ulaşabilirsiniz. Şehitliklerimizin bulunduğu tarihi yarımada ise Çanakkale merkezin tam karşında yer almaktadır. Çanakkale-Kilitbahir veya Çanakkale-Eceabat arası hizmet veren GESTAŞ deniz ulaşım firmasına ait feribotları kullanarak yarımadaya geçiş yapabilirsiniz.

İnternet sitemizde bulunan turlar dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.
Acentamızın turlarına katılmak isteyen misafirler sitemizin en alt kısmında yazan uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (7 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: strong>3,29. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Yazar hakkında

Serhat Ozcelik

Soru sor

45.872 kez görüntülendi
×
Merhabalar, 7/24 aktif WhatsApp hattımızdan destek alabilirsiniz!