Çanakkale Otobüs kiralama

Çanakkale kentinin sahip olduğu güzellikleri Onur Rent A Car ayrıcalığıyla keşfedebilir, keyfini çıkarabilirsiniz.

Çanakkale, Anadolu topraklarının kuzeybatısında yer alan, kıyılarıyla Avrupa ve Asya’yı birleştiren ve kendi adını taşıyan Boğaz’ın iki yakasında kurulmuş bir kenttir.
Köklü tarihiyle dikkat çeken Çanakkale, bu benzersiz coğrafyada binlerce yıllık tarihi zenginliği ve kültürü barındırarak, efsanelere ve mitolojik hikayelere ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi boyunca birçok uygarlığın yerleşim yeri olan bu şehir, Türk tarihinde büyük bir öneme sahip olan Çanakkale savaşına ve Gelibolu yarımadasında deniz ve karada yapılan büyük mücadelelere sahne olmuştur. Ayrıca İlyada Destanı’nda bahsedilen Truva Savaşı da Çanakkale’nin Tevfikiye köyünde bulunan Truva Antik Kenti’nde yaşanmıştır
Yüzölçümü 9737 kilometrekare, kıyı uzunluğu 671 kilometre olan şehrimiz, şehir merkezi de dahil olmak üzere toplamda 12 ilçeye sahiptir. Bu ilçeler içerisinde 2 adet yarımada ve 2 adet de ada bulunmaktadır. Bu kapsamda Çanakkale’nin tüm ilçeleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;
Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki, Yenice.
Bu ilçelerden Gökçeada ve Bozcaada, Türkiye’nin en büyük adaları listesine girmektedir. Çanakkale Boğazı’nın sahil kıyısında yer alan Eceabat ise Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı yer olması sebebiyle oldukça önemlidir.

Çanakkale otobüs kiralama hizmetleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz

İnternet sitemizde bulunan turlar dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.
Acentamızın turlarına katılmak isteyen misafirler sitemizin en alt kısmında yazan uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Yazar hakkında

Serhat Ozcelik

Soru sor

737 kez görüntülendi