Çanakkale’den Ayvalık Yat Turu

ayvalık yat turu

Çanakkaleden ayvalık tekne turu düzenleyen Şehitlik Turu firması, sizlere en iyi hizmeti vermeyi hedefliyor. sehitlikturu.gen.tr bağlantı adresi ile detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz bir web sitesi vardır. Düzenlenen turlarla ilgili detaylı bilgilere ulaşmak mümkündür. Firmanın düzenlediği turlardan biriside Ayvalık Tekne turudur. Ayvalık, Ege’nin sahip olduğu eşsiz yerlerden bir tanesidir. Ayvalık, damak zevkinize hitap eden, huzur dolu ortamı ile Ege’de bulunan en harika yerlerin başında bulunur.

Ayvalık Tarihi

Ayvalık uzun bir tarihe sahiptir. Tarihi oldukça eskiye dayanan Ayvalık’ın,  M.Ö. 330’lara kadar uzandığı düşünülüyor. ​​Uzun zaman Kydonia ​​​​​​​ ismiyle anılmıştır. Bizans ve Roma İmparatorluklarının yıkılışı ile Osmanlı sınırlarına dahil olmuştur. Ayvalık 1. Dünya Savaşı sırasında Yunanlar tarafından işgal edilmiştir. 24 Temmuz 1923 yılında Lozan Anlaşması gereğince Türkiye-Yunanistan arasında nüfus değişimi olmuştur. Bu süreçte Makedonya, Girit Adası ve Midilli Adası Türklere verilmiştir.

Doğal Güzellikleriyle Göz Dolduran Ayvalık

Ayvalık köklü tarihi yanı sıra eşsiz bir doğa manzarasına sahiptir. Doğa ve tarih Ayvalık’ta iççice geçer. Sanat yönünden de Ayvalık eşsiz bir yerdir. Rum evleri, Ayvalık kiliseleri Ayvalık’ın tarihi dokusunu oluşturur. Şehirde denize dik inen taş yollar vardır. Akdeniz mimarisinin etkisi görülür.

Ayvalık Turu Planı ​​​​​​​Saat 11.30’da Ayvalık’tan teknenin kalmasıyla Şehitlik turu firmasının düzenlediği tur başlar. İlk yer, İncirli adasıdır ve bu adaya doğru giderken rehberler size çevreyle ilgili bilgi vermeye başlar. Neredeyse 2 saat süren yolculuktan sonra 13.30 gibi adaya ulaşım sağlanır. Bu koyda denize girip yüzme fırsatınınız olur. Denizde yüzdükten sonra yemek servisi başlar. Yörede meşhur olan Papalina balığı, çoban salata ve makarna ile öğle yemeği ikramı olur. Bu sırada firma sizin tekne turundan daha fazla keyif almanız için çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Daha sonra muhteşem bir güzelliği olan Akvaryum Koyuna doğru yolculuğa başlanacak. Bu koyda küçük bir yüzme molası verilecek. Oradan da Ortunç koyuna doğru yola çıkılır. Ortunç koyunun ardından Cunda adasına gidilir. Yaz ayları için en güzel yiyeceklerden olan karpuz ikramı olacak. Cunda adasına varışla beraber Şehitlik Turu firması sizin Cundayı gezmeniz için fırsat verecek. 18.30-19.00​​​​​​​ arasında ise Ayvalık’a geri dönülme aşamasına geçilecek. Saat 22.00 gibi de Çanakkale’ye varılacak.

Fiyata Dâhil Edilen Hizmetler Nelerdir?

Fiyata dâhil olan hizmetler ise, yat ücreti, profesyonel rehberlik, lüks araçlar ve öğle yemeğidir. Öğle yemeğinde papalina balığı, makarna ve salata verilecek. Balık sevmeyenler için ise alternatif bir yemek sunulabilecek.

07.30 Çanakkale Gestaş Feribot İskelesinde Buluşma Karayolu ile Ayvalık’a Hareket

11.00 Ayvalık Limanından Tekne ile Turumuza başlıyoruz..

 • Ortunç Koyu
 • Pınar Adası
 • Yelice Adası
 • Akvaryum Adası
 • Cunda (Alibey) Adası
 • Öğle Yemeği Yatta ( Doyasıya Papalina Balık ve Salata )
 • 18.00 Cunda Adasında Gezinti
 • Şeytan Sofrasında Gün Batımı, Çay Molası ve Gezinti

22.00 Çanakkale’ye Dönüş

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Yat Ücreti
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Klimalı Lüx Araçlarla Ulaşım
 • Öğle Yemeği (Doyasıya Papalina Balık ve Salata)

Çanakkale’den Ayvalık Yat Turu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön