Çanakkale Turu Hattı (7/24)

Büyük Karadeniz Turu

çanakkaleden karadeniz turu

BAŞTAN BAŞA BÜYÜLÜ KARADENİZ TURU

GECE – 8 GÜN

*Batum  ve 2 Gece Yayla Konaklamalı

*Yayla Çıkışları ve Milli Park Girişleri Dahil

* 18 Mart ,23 Nisan,15 Haziran Tarihlerine Kadar 950 TL

*15 Nisan,19 Mayıs,15 Temmuz Tarihlerine Kadar 1050 TL

 

1. GÜN :Çanakkale-Bandırma-Bursa -Amasya

Gezimizin ilk günü 18:00 da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önünden ,18:30 Lapseki Otogar 19:30 Biga Baştur Tesislerinden Hareket İle Yolculuğumuz Başlıyor.

Bandırma  üzerinden Bursa ya  varıyoruz .Köfteci Yusuf da akşam yemeği molası veriyoruz.Akşam yemeği molamızdan sonra yolculuğumuza kaldığı yerden devam ediyoruz.

 

2 .GÜN : Amasya-Şehir Turu – Samsun- Batı Park -Atatürk Anıtı Bandırma Vapuru -Terme – Ünye – Fatsa -Haznedaroğlu Konağı – Ordu – Boztepe

Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediliyor. Bandırma-Bursa-Adapazarı üzerinden Düzce’ye varıyoruz. Düzce Tursan Dinlenme tesislerinde vereceğimiz ihtiyaç molasından sonra Amasya’ya doğru yol alıyoruz.

Sabah saatlerinde Amasya’ya varıyoruz ve kahvaltı molası veriyoruz. Molamızın ardından Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, Hazeranlar Konağı, Amasya Kalesi(Panoramik) , Kral Mezarları (Panoramik), Yeşilırmak, Ferhat – Şirin Efsanesine Ait Su Kanalları, II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, Gök Medrese, Mumyalar Müzesi , Burma Minareli Camii göreceğimiz başlıca yapıtlar olacak. Gezilerimiz sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Çakallar Tepesine çıkıyor ve muhteşem manzarasıyla bütün konuklarını büyüleyen Amasya’yı fotoğraflıyoruz. Fotoğraf molamızdan sonra iki saatlik bir yolculuğun ardından Samsun a varıyoruz.

İlk durağımız Amisos Tepesi.Tepe den muhteşem manzarayı fotoğrafladıktan sonra Amazon Köyü ve Amazon Kadın Heykelini Görmek üzere Batı Park a doğru yol alıyoruz.

Efsanevi Kadın Savaşçılar olarak bilinen Amazonların Samsun’un Terme bölgesinde yaşadıklarına dair bulgular bulunmuştur. Tarih sahnesinde Kadın Savaşçılar olarak çıkan Amazon Kadınlarının daha iyi ok atabilmek adına sağ göğüslerini kestikleri söylenir. Bu nedenle hem dev Amazon Heykeli’nde hem de Amazon Köyü’ne yer alan Amazon Kadınları’nın sağ göğüslerinin kesik olduğunu göreceksiniz. Başlarında Savaşçı Kraliçe bulunan Amazon Kadınları, erkekleri kendilerine köle yaparlarmış. Ata binme ve savaşma konusunda çok usta olan Amazonlar pek çok filme, belgesele ve efsaneye konu olmuştur.

Vereceğimiz serbest zamanın ardından diğer ,milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Ünye (Onea) güzergahı üzerinden Fatsa (Phadassia)’ya varıyoruz. Deniz savunmasının en güzel örneklerinden birisi olan Bolaman Kalesi ve sivil mimarinin eski örneklerinden olan Haznedaroğlu Konağı’nı görüp fotoğrafladıktan sonra Ordu (Cotyora)’ya hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz (dileyen misafirlerimiz ekstra olarak teleferikle yapacakları 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler). Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı            :  Osmancık Dinlenme Tesisleri Serbest Olarak

Öğlen Yemeği  :Rehber Yönlendirme Yapıyor

Akşam Yemeği:  Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).

Konaklama      : Ordu

Mola Tesisleri: Bolu Köroğlu Park Mola Tesisleri, Çorum – Osmancık Dinlenme Tesisleri, Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri

 

3. GÜN : Tirebolu, Trabzon, Atatürk Köşkü, Ayasofya, Gümüşçüler, Kaçkarlar, Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin, Çinçiva Köprüsü, Zilkale

TUR FİYATINA DAHİL MİNİBÜSLER İLE ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİLKALE GEZİSİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gülyalı – Piraziz – Bulancak yoluyla antik adı Kerasus olan Giresun güzergahından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz. Molamızdan sonra sahil yolu boyunca Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Trabzon merkeze ulaşıyoruz.

Trabzon merkezdeki turumuza başlıyoruz. İlk olarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’ne varıyoruz. Yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sı ilk durağımız. Ardından Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Saray Gümüş’e gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından St. Eugenius Kilisesini de görüyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından Akçaabat’a geliyoruz. Akçaabat Nihat Usta’da serbest öğle yemeğimizi aldıktan sonra Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca minibüslerle yayla turu yapıyoruz. İlk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Cenevizliler’den kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve en iyi şekilde korunarak günümüze kadar ulaşan Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Sonrasında ise bir tepe üzerine kurulmuş olan Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası günün sonunda otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı               : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen Yemeği  : Nihat Usta Restaurant / Akçaabat / Trabzon (Ekstra Olarak Sunuluyor)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).

Konaklama: Artvin / Rize / Trabzon otelleri

Mola Tesisleri: Tirebolu 42 Çay Fabrikası, Saray Gümüş

Rota: Ordu – Trabzon (178 km), Çamlıhemşin (124 km) Toplam: 302 km

 

4. GÜN : Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Sarp, Gürcistan/Batum, Gönye Kalesi, Botanik Parkı, Avrupa Meydanı

Sabah otelimizden aldığımız kahvaltı ardından minibüslerimize biniyor ve vadinin diğer kolundan devam ediyoruz. Sırası ile Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi ve Kalegon’u gördükten sonra Galer Düzü (1600 m) dağcılık merkezi olan Aşağı ve Yukarı Kavron Yaylası (2360 m) gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası alacağımız öğle yemeğinin ardından otobüsümüz ile Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum iline ulaşıyoruz. Gönye Kalesi’nde panoramik fotoğraf molasının ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşacağız. Dünyadaki bütün bitki türlerini barındıran Botanik Park’ı gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Orta Camii, Etnografya Müzesi, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı ve Medea Anıtı gezilerinin ardından verilen yeterli serbest zaman sonrası konaklamak üzere otelimize hareket ediyoruz.

Gecelememiz Batum’daki otelimizde.

DİKKAT! AKŞAM YEMEĞİ ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR: BATUM KONAKLAMASINDA OTELDE AKŞAM YEMEĞİ BULUNMAMAKTADIR.

Kahvaltı         : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen Yemeği: Dere Restoran / Çamlıhemşin – Rize (Ekstra Olarak Sunuluyor)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Serbest olup, rehber öneride bulunacaktır.

Konaklama: Batum – Gürcistan bölgesi otelleri

Rota: Çamlıhemşin – Sarp (89 km), Batum (20 km) Toplam: 109 km

 

UYARI!

*Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.

*Gürcistan hükümeti eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir.

*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarından birinin nezaretinde veya anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.

* 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.

*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre Vizeli – Vizesiz geçiş sağlanacaktır.

*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.

*30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın v.b bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.

 

5.GÜN: Hopa, Cankurtaran Geçidi, Artvin, Borçka, Karagöl, Rize Bezi (feretiko), Rize Botanik Bahcesi, Rize

 

***TUR FİYATINA DAHİL MİNİBÜSLER İLE BORÇKA KARAGÖL GEZİSİ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı ardından Gezimizin beşinci gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası Türkiye’ye tekrar giriş yapıyor ve Hopa üzerinden Cankurtaran Geçidi’ne ulaşıyoruz. Verdiğimiz fotoğraf molasının ardından, geçidi aşarak Borçka ilçemize ulaşıyoruz. Borçka Baraj Gölü’nü gördükten sonra Sahara Yaylası ve Karagöl Milli Parkı’na gitmek için minibüslerimize biniyoruz. Ladin, göknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle yapacağımız doğa yürüyüşümüz sonrası keyifli bir piknik molası bizleri bekliyor. Borçka’ya dönüşümüzün ardından Rize merkeze varmadan Önce yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden birine uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra otobüsümüz ile Rize merkeze hareket ediyoruz. Rize Botanik Parkı’nı gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen Yemeği: Karagöl’de alınıyor. (Ekstra Olarak )

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).

Konaklama:  Rize / Trabzon bölgesi otelleri

Mola Tesisleri: Zaimoğlu Rize Bezi Tesisleri

Rota: Batum – Sarp (20 km), Borçka (28 km), Rize (116 km) Toplam: 164 km

 

6.GÜN : Ovit Yaylası, Köhcer Yaylası, Ekşioğlu Yaylası, Biberoğlu Yaylası, Ovit Geçidi, Çaykara, Uzungöl,

 

TUR FİYATINA DAHİL MİNİBÜSLER İLE YAYLA GEZİSİ KARESTER YAYLASI

Otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle Güneyce – İkizdere güzergahı üzerinden Ovit Yaylası, Köhcer Yaylası, Ekşioğlu Yaylası, Biberoğlu Yaylası, Karakovanlar, Çamlık Mevkii-Ilıca, Pazaryolu İspir güzergâhını izleyerek Ovit Geçidi’ne (2640 m) ulaşıyoruz. Ovit Gölü’nü görüp fotoğrafladıktan sonra yol boyunca Ekşioğlu, Biberoğlu, Köhçer Yaylası ve Karadeniz’in ünlü ballarının üretildiği geleneksel Anzer karakovanlarını gördükten sonra Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek Uzungöl’e (Saraho) varıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi İnan Kardeşler Restoran’da serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrası Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Karaster yaylasında Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız.. Dönüşümüzde Uzungöl’de verilen serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz

Akşam yemeğimiz otelimizde.

 

Kahvaltı         : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen Yemeği: İnan Kardeşler Restoran / Uzungöl – Trabzon (Ekstra Olarak)

Akşam Yemeği:Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).

Konaklama: Rize / Trabzon bölgesi otelleri

Rota: Rize – İkizdere (35 km), Ovit (25 km), Of (65 km), Uzungöl (40 Km) TOPLAM: 165 km

 

7. GÜN : Zigana Geçidi, Torul, Karaca Mağarası, Hamsiköy, Sümela Manastırı, Ordu

Otelde yapılan kahvaltı sonrası Maçka’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Zigana geçidinden geçerek Torul üzerinden Gümüşhane il sınırları içerisinde bulunan Karaca Mağarası’nı görüyoruz. Gezi sonrası tekrar geçitten geçerek Hamsiköy’ü panoramik olarak görebileceğimiz bir noktada durarak mola veriyoruz. Belirlenen saatte Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ’ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Karadeniz Rumları arasında anlatılan bir efsaneye göre Atina’lı Barnabas ile Sophronios adlı iki keşiş aynı rüyayı görmüşler. Rüyalarında gördükleri yerde MS 365-395 tarihleri arasında kiliseyi kurmuşlar. Manastırın ilk olarak Anadolu’da sıkça rastlanılan Kapadokya kiliseleri tarzında inşa edildiği sanılıyor. Kilisenin ilk kuruluşu ile manastır haline dönüşümü arasındaki bin yıllık dönem hakkında fazla bir şey bilinmiyor. T.C Hükümeti izni ile 2010 yılından itibaren her yıl 15 Ağustos tarihinde Fener Rum Patriği Dimitri Bartholomeos Meryem Ana’nın göğe yükseliş günü olarak kabul edilen ve kutsal kabul edilen töreni yapıyor. Manastır gezisi esnasında Ayazma, Kaya Kilisesi ve su kemerlerini geziyoruz. Gün sonunda Trabzon ve Giresun’un sahil ilçeleri üzerinden Ordu’ya otelimize hareket ediyoruz.

Gecelememiz ve akşam yemeğimiz  otelimizde.

 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Saadettin Usta Tesisleri ya da Sümela Restaurant(Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra)

Konaklama: Samsun / Ordu / bölgesi otelleri

Rota: Uzungöl – Trabzon (82 km), Maçka (25 km), Torul (48 km), Maçka (48 km), Sümela (20 km), Trabzon (45 km), Ordu (165 km) Toplam: 433 km

 

8. GÜN : Sinop, Sinop İskele, Tarihi Sinop Cezaevi, Maket Atölyeleri, Dranaz, Kastamonu,

Otelde yapılan kahvaltı sonrası ülkemizin Kuzey kısmındaki en uç nokta olan kentimiz Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop merkezde ilk olarak bir dönem “Anadolu’nun Alkadrazı” tabiri ile de tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen Tarihi Sinop Kapalı Cezaevi’ni gezmeye başlıyoruz. İlk olarak günümüzden Yaklaşık 4000 yıl önce bölgenin hakimi Gaskalar tarafından yapıldığı var sayılan 1887 yılında resmi olarak zindana dönüşen İç Kale’den gezimize başlıyoruz. Kırım Hanı Devlet Giray, Burhan Felek, Zekeriya Sertel, Halit Kıray gibi ünlü isimlerin yattığı koğuşları gördükten sonra avluda Sabahattin Ali’nin ceza evini anlatan şiirlerinden Aldırma Gönül’ü yazarken esinlendiği duvarları görebilirsiniz. Gezimiz sonrasında Maket Gemi Yapım Atölyeleri, romanlara ve türkülere konu olmuş tarihi hapishaneyi gezip, Sinop Limanı’nda öğle yemeği için mola veriyoruz. Muhteşem manzarasıyla ünlü Hamsilos Koyunu gezip verdiğimiz serbest zamanın ardından Sinop’tan ayrılıyoruz. Dranaz Geçidi’nden geçerek Kastamonu Yolu’na devam ediyoruz.

Üç saatlik yolculuğumuz ardından Kastamonu’ya varıyoruz. Tarihi saat kulesinde manzarayı fotoğrafladıktan sonra Şehit Şerefi Bacı anıtı görüyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Nasrullah Camii ve meydanın vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor. 

Öğlen Yemeği: Akliman Restoran’da yada serbest olarak alınıyor.(Ekstra Olarak)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra). 

Konaklama: Kastamonu

Rota: Ordu – Sinop (315 km), Taşköprü (122 km), Kastamonu (45 km), Toplam: 482 km

 

 

9.GÜN : Safranbolu Gezisi, Eski Hükümet Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Amasra, Bakacak Tepesi, Devrek, Bolu, Çanakkale

Otelde alınan kahvaltı sonrası Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Bir  saatlik yolculuğumuz ardından ilk durak noktamız Hıdırlık Tepesi’nden Safranbolu’yu yukarıdan görerek rehberimizden bilgi alıyor ve Eski Hükümet Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Saat Kulesi’ni fotoğraflıyoruz. Safranbolu’nun taş sokaklarını ve Tarihi Türk Evleri’ni görerek arastaların içine giriyoruz. Sonraki durağımız ise Köprülü Mehmet Paşa Camii. Avluda bulunan güneş saatini gördükten sonra İzzet Mehmet Bey Camii ve hemen altında halen işlevsel durumda olan Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı diğer gezi noktamız. Son olarak Kaymakamlar Konağı’nı görerek ve Safranbolu Tarihi Meydanı’nda bulunan İmren Lokumları’nda verilen serbest zaman sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Bölgeye özgü balık restoranlarında alacağımız yemeğin tadı uzun süre damağınızdan silinmeyecek. Yemek sonrası her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Belirlenen saatte Çanakkale’ye hareket etmek için toplanıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?”, yani “Dünyanın gözü bu mudur?” diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesi’nden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Sonrasında keyifli bir yolculuğun ardından Devrek’e varıyoruz. Bastonlarıyla ünlü şehirde baston yapımı hakkında bilgi alıyoruz, alış veriş için serbest zaman veriyoruz.

Bolu da High Way Avm de akşam yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından ,Çanakkale’ye hareket ediyoruz ve gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen Yemeği: Amasya Çeşm-i Cihan Restoran ( Ekstra Olarak Sunuluyor)

Akşam Yemeği: (Ekstra)

Konaklama: Konaklama Yok

Mola Tesisleri: Bolu Hig Way AVM

Rota: Amasra (92 km) – Zonguldak (745) Toplam: 837km

 

KİŞİ BAŞI :1050 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :                         FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Lüks Araçlarla Ulaşım                                                Müze Ören Yeri Girişleri
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti                                   Tüm Öğle Yemekleri
  • Seyahat Sağlık Sigortası                                              Kişisel Harcamalar
  • Araç İçi İkramlar
  • 6 Gece 3* 4* ve 5* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
  • 1 Gece 3* ya da 4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
  • Yayla Çıkışları
  • Milli Park Girişleri
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: strong>5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Yazar hakkında

Serhat Ozcelik

Soru sor

822 kez görüntülendi