batı karadeniz

Batı Karadeniz Turu – Çanakkale Hareketli

Doğanın kucağında…

Doğanın en saf, yalın ve el değmemiş haline dalıp tazelenmek ister misiniz? Batı Karadeniz’in muhteşem coğrafyası sizi büyüleyecek!

Gözlerinizi kapatın ve derin bir nefes alın. Yaşadığınızı ve bir yerlerin hâlâ doğal olabileceğini görün. Kendinizi doğanın kucağına bırakın.

1.Gün :29 Ekim 2015 

Gezimizin ilk günü 23:00 da Cuma Pazarı Otoparkı,Sarıçay Yanı,Parion Otel Karşısında ,23:30 Lapseki Otogar 00:30 Biga Baştur Tesislerinden Hareket İle Yolculuğumuz Başlıyor.

2.Gün :30 Ekim 2015

Abant Tabiat Parkı,Abant Gölü, Yörükköyü, Cinci Han, Köprülü Cami, Güneş Saati, Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Evi, Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı, Arasta

Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediliyor.Bandırma-Bursa-Adapazarı üzerinden Düzce’ye varıyoruz. Düzce Tursan Dinlenme tesislerinde vereceğimiz ihtiyaç molasından sonra ,Abant Gölüne doğru yola çıkıyoruz. Bolu il sınırları içerisindeki aynı isimli tabiat parkının muhteşem doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen heyelanların akarsuların yatağının önünü kapaması ile oluşmuş Abant Gölü’ne ulaşıyoruz, ilk olarak köy kahvaltımızı alacağımız restoranımıza varıyoruz. Bizlere ayrılan yerde kahvaltımızı aldıktan sonra göl etrafında yapacağımız gezi ve fotoğraf molasından sonra araçlarımıza binip Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz.İki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Safranbolu’ya ulaşıyoruz. İlk olarak zamanında Bektaşilerin de yaşadığı Yörük Köyü ziyaret ediliyor. Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız keyifli gezimizden sonra UNESCO tarafından koruma altına alınan Tarihi Safranbolu’ya geçiyoruz.

İlk olarak dünyanın nadir açık namazgahlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı, Saat Kulesi’ni fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Akçasu Kanyonu’nu da görerek; Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşıları geziliyor. Lokum imalatı hakkında slayt gösterisini izledikten sonra akşam yemeğini de alacağımız otelimiz bizi bekliyor.

Kahvaltı: Abant Gölü Tabiat Parkı içindeki

Öğle Yemeği: Tur Esnasında Rehber Tarafından Yönlendirilme Yapılıyor.

Konaklama: Seçilen otelde sunuluyor.

Akşam Yemeği:Tur ücretine dahil ve otel açık büfe ya da set menü  olarak sunuluyor.

Mola Tesisleri: Biga Baştur ,  Düzce Tursan Dinlenme Tesisleri

Rota: Çanakkale – Abant (567km), Safranbolu (187 km),

3.Gün : 31 Ekim 2015

Amasra, Bartın, Bakacak Tepesi, Amasra Kalesi, Fatih Cami,Devrek

Otelde alınan sabah kahvaltısında sonra alış veriş için serbest zaman veriyoruz.Verilen serbest zamanın ardından Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Amasra’nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi ilk keşif noktamız. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?”, yani “Dünyanın gözü bu mudur?” diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesi’nden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Amasra merkezine indiğimizde gezimiz, Amasra Kalesi (Zindan Kalesi, Sormagir Kalesi) ile başlıyor. Roma Dönemi’nde yapılan Kemere Köprüsü ve Bizanslılar Dönemi’nde kilise olarak kullanılan Fatih Camii gezilerinin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Yemek sonrası her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında,bastonları ile ünlü olan Devrek e hareket ediyoruz.Bastoncular çarşısını gezdikten sonra Çanakkale ye hareket ediyor ve gece saaatlerinde Çanakkale de oluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

  • Lüks,D Belgeli,Turizm Araçları ile Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Seyahat Sağlık Siğortası
  • Araç İçi Yiyecek ve İçecek İkramı
  • 1 Gece 3* ve Üzeri Otelde Yarım Pansiyon Konaklama

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Tüm Kişisel Harcamalar
  • Öğle Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.