istanbul şehir turu

2016 yılına özel İSTANBUL TURU

Akşam saat 23.00’da Cumhuriyet Meydanı Tarihi Topun Önü, saat 00.30’da Eceabat İskelesinde ve saat 01.30’da Gelibolu İskelesi önünden hareket ile İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Geceye konforlu otobüs yolculuğumuz ile devam ediliyor. Keşan üzerinden Tekidağ’a varıyoruz. Tekirdağ Namık Kemal Yay-pet Dinlenme Tesisinde vereceğimiz ihtiyaç molasından sonra İstanbul’a doğru tekrar yola çıkıyoruz.

Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından ilk durağımız Emirgan Korusu. Lalesiyle ünlü korunun içinde bulunan Sarı Köşk de sabah kahvaltımızı alıyoruz. Doyumsuz manzara eşliğinde yapacağımız sabah kahvaltımız ardından, korunun içinde yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanın ardından bir diğer durak noktamız PİER LOTİ TEPESİ. Haliç’in eşsiz manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından bir diğer durak noktamız Beyoğlu İstiklal Caddesi. Şehrin tarihi dokusunu barındıran bu caddede hem eğlenecek, hem tarihe yolculuk edecek hem de birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalayacaksınız.

İstiklal Caddesinde alış veriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından, İstanbul’un bir diğer simgesel güzelliği olan Galata Kulesine geçiyoruz. Muhteşem İstanbul manzarasını seyrettikten sonra bir diğer durak noktamız Ortaköy.

İstanbul’un buluşma mekanların dan biri olan Ortaköy, İstanbul’da her mevsim en çok ziyaret edilen yerlerden biri. Bizans İmparatorluğu döneminde küçük bir balıkçı köyü olan Ortaköy, günümüzde İstanbul’un en canlı sokaklarını içinde barındırıyor.

Ortaköy çarşısında vereceğimiz serbest zamanın ardından bir diğer durak noktamız olan Mısır Çarşısına geçiyoruz. Mısır Çarşısı, İstanbul’da bulunan çok sayıda dükkandan oluşan bir çarşıdır. İstanbul gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alan çarşı“L” şeklindedir ve Yeni Camii Külliyesi’nin bir parçası olarak 17. yüzyılda yapılmıştır. Gelirinin bir dönemler hayır kurumlarına aktarıldığı Mısır Çarşısı, “Baharat Çarşısı” adıyla da bilinmektedir. Alış veriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından teknemize binmek için hareket ediyoruz.

Muhteşem boğaz manzarasıyla eşliğinde 2 saatlik tekne turumuza başlıyoruz. Boğazın nadide güzelliğini keşfettikten sonra bir sonraki durak noktamıza geçiyoruz. Alış veriş için Forum İstanbul’a doğru yola koyuluyoruz.

Vereceğimiz serbest zamanda isteyen alış veriş yapabilir , isteyen kişilerde 83 metre uzunluğundaki mükemmel Okyanus Tüneli, 270 derecelik panoramik görünüme sahip Okyanus Odası, 47 adet sergi tankına sahip 21 konulu bölge ve 15.000’den fazla deniz canlısı ile akvaryum da eğlenceli zaman geçirebilirler.

Forum İstanbul’daki serbest zamanımızın ardından Çanakkale’ye yola çıkıyoruz ve gece saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz.

Kahvaltı: Tur Ücretine Dahil Açık Büfe Olarak Sunuluyor.

Öğle Yemeği: Rehber Tarafından Yönlendirme Yapılıyor.Ekstra

Akşam Yemeği:. Rehber Tarafından Yönlendirme Yapılıyor.Ekstra

Mola Tesisleri: Namık Kemal Yaypet Dinlenme Tesisleri

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.